Magyar Katolikus Lexikon > J > Jól meghalásra serkentő magyar egyházi énekeskönyv, A

Jól meghalásra serkentő magyar egyházi énekeskönyv, A, Vác és Nagyvárad, 1806: énekgyűjtemény. - →Bozóky Mihály szerk-ében kétféle kiad-ban jelent meg, nem teljesen azonos tartalommal. A strofikus énekek száma 79, a kántoroknak készült hangjegyes kiad. 27 ének dallamát is közli. Az énekeknek kb. fele a régi hagyományt képviseli (vö. Illyés István: →Halottas énekek..., 1693). ~et kiegészíti a lat. halotti vesperás és a temetési szertartás. Újabb kiad-ai: →Magyar egyházi halotti énekeskönyv. Pest, 1857; Bp., 1895. P.G.